این گیاهان عاشق رطوبت، برای حمام تان مناسب اند! ، قسمت اول

به گزارش آی تی گپ، اگر دوست دارید حمام تان شیک و زیبا شود و عاشق گل و گیاه هم هستید، این گیاهان رطوبت دوست را درون حمام پرورش دهید تا دیزاین آن را از این رو به آن رو کنند!

این گیاهان عاشق رطوبت، برای حمام تان مناسب اند! ، قسمت اول

ممکن است فکر کنید حمام محیط مناسبی برای پرورش گیاه نیست، اما فکرتان غلط است. اگر چه هوای حمام، وقتی دارید دوش می گیرید بسیار مرطوب و گرم خواهد بود، در مواقعی که از آن استفاده نمی کنید می تواند سرد باشد، بخصوص در شب. این تغییر مرتب دمای هوا برای بسیاری از گیاهان مناسب نیست و همه آنها هم از رطوبت خوششان نمی آید. اما بسیاری از گیاهان هستند که نه تنها با این شرایط کنار می آیند، بلکه از آن لذت هم می برند! با آنها آشنا شوید:

1- آلوئه ورا

پیدا کردن یک گلدان آلوئه ورای سالم کار سختی نسیت. شیره برگ گیاه می تواند مسکن خوبی برای زخم ها و حتی سوختگی های خفیف باشد. آلوئه ورا در واقع ساکولنت است و با کمترین مراقبت و توجه راضی و شادمان می ماند! آلوئه ورا مکانی با نور روشن و غیر مستقیم می خواهد و نور زیاد برگ های گیاه را می سوزاند.

2- مارچوبه زینتی

این گیاه زیبا و ظریف عاشق رطوبت موجود در حمام است. نور متعادل یا زیاد برای پرورش مارچوبه زینتی مناسب است، پس برای این گیاه مکانی در جلوی پنجره پیدا کنید. مارچوبه زینتی ممکن است در ظاهر گیاهی لطیف و نرم به نظر برسد اما در نظر داشته باشید که ساقه گیاه دارای تیغ است. روش پرورش مارچوبه زینتی در پست های قبلی همین بخش (بخش طبیعت) آمده است.

3- بامبو

گیاه بامبو می تواند بلند و بزرگ شود! بامبو مراقبت بسیار کمی می طلبد و هوای مرطوب حمام برایش عالی است. بامبو را می تواند به دو روش در خاک و در آب پرورش داد و در حمام نگهداری کرد. این گیاه را می توان در نور غیر مستقیم و کم پرورش داد.

4- بگونیا

بسیاری از گونه های بگونیا به خوبی درون گلدان رشد می کنند و از هوای گرم و مرطوب حمام لذت می برند. برای مثال بگونیای رکس که شاخسار زیبا و رنگارنگی دارد، برای پرورش در این شرایط عالی است. بگونیاها می توانند در مکانی با نور کم و غیر مستقیم رشد کنند.

5- برومیلیاد

این گیاه ظاهر عجیب و غیر معمولی دارد. بسیاری از گونه های این گیاه به صورت انگلی رشد می کنند و برای پرورش در محیط مرطوبی مانند حمام عالی هستند. این گیاه بیشتر رطوبتی که نیاز دارد را از هوا دریافت می کند و از اینکه خاکش خیس و مرطوب باشد خوشش نمی آید. برومیلیاد به مکانی با نور زیاد اما غیر مستقیم نیاز دارد. روش پرورش برومیلیاد در پست های قبلی همین بخش (بخش طبیعت) آمده است.

6- برگ عبایی

کشتن این گیاه واقعا سخت است! از این گیاه مقاوم و سرسخت به عنوان گیاهی برای پوشاندن زمین استفاده می شود. اگر در پی گیاه خانگی با نگهداری و توقع بسیار پایین هستید، برگ عبایی خود خودش است! این گیاه در مکانی با نور کم یا غیر مستقیم به خوبی رشد می کند. روش پرورش برگ عبایی در پست های قبلی همین بخش (بخش طبیعت) آمده است.

7- آگلونما

تعداد کمی از گیاهان وجود دارند که به مقدار آگلونما بخشنده و تطابق پذیرند. این گیاه حتی در صورتی که آبیاری و کود دهی اش را فراموش کنید هم رشد خواهد کرد. آگلونما عاشق رطوبت است اما نمی تواند سرما و بادهای سرد را تحمل کند. نور کم یا غیر مستقیم، بهترین نور برای پرورش آگلونما است. روش پرورش آگلونما در پست های قبلی همین بخش (بخش طبیعت) آمده است.

8- کروتون

کروتون با رنگ دلربای برگ هایش شما را دیوانه می کند! این گیاه رشد آرامی دارد اما در نهایت می تواند بسیار بلند و عریض شود. کروتون به مکانی با نور زیاد و غیر مستقیم نیاز دارد و میزان زیادی رطوبت می خواهد اما در عین حال دوست ندارد خاکش خیس بماند. روش پرورش کروتون در پست های قبلی همین بخش (بخش طبیعت) آمده است.

9- سیکلامن

اگر گیاهی گلدار برای حمام تان می خواهید بفرمایید! پرورش سیکلامن در درون خانه می تواند سخت باشد. ممکن است این گیاه را درحالی که پر گل و شاداب است تهیه کنید و متوجه شوید با گذشت زمان گیاه از بین می رود. با این حال با میزانی مراقبت می تواند سیکلامن را به شادابی روز اول در خانه نگهداری کرد. سیکلامن، به خصوص در فصل زمستان به مکانی با نور روشن نیاز دارد. اگرچه این سیکلامن عاشق رطوبت است، بهتر است گیاه را از کف آبیاری کنید تا آب روی برگ ها نریزد.

10- دیفن باخیا

دیفن باخیا حتی با مراقبتی اندک هم سالم و سرحال می ماند. این گیاه تنها زمانی که چند سانتی متر سطحی خاکش خشک باشد نیاز به آبیاری دارد. دیفن باخیا در طول روزهای کوتاه زمستان به نور بیشتر، و در تابستان به نور لکه دار نیاز دارد. چند ماه یک بار گیاه را بچرخانید تا صاف و قائم رشد کند.

منبع: فوت و فن / thespruce.com
انتشار: 19 مرداد 1401 بروزرسانی: 19 مرداد 1401 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 2218

به "این گیاهان عاشق رطوبت، برای حمام تان مناسب اند! ، قسمت اول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این گیاهان عاشق رطوبت، برای حمام تان مناسب اند! ، قسمت اول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید