تغییر گروه های سنی مسابقات لیگ های کاراته، برگزاری دور برگشت سوپر لیگ در فروردین یا اردیبهشت

به گزارش آی تی گپ، رئیس سازمان لیگ فدراسیون کاراته گفت: قطعاً گروه های سنی لیگ های کاراته در سال آینده تغییر خواهند کرد.

تغییر گروه های سنی مسابقات لیگ های کاراته، برگزاری دور برگشت سوپر لیگ در فروردین یا اردیبهشت

ابوالقاسم پایدار در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در مورد برگزاری رقابت های لیگ برتر کاراته با حضور 23 تیم گفت: برگزاری مسابقات با 23 تیم شاید در نگاه اول باعث ترس گردد و دلگرمی ایجاد نکند اما کادر اجرایی سازمان لیگ با توجه به تجربیات اجرایی قبلی، سنجش جوانب، نظرات کارشناسی و کنترل پتانسیل های خود و مشورت با فدراسیون پزشکی ورزشی، این 23 تیم را در 8 گروه دسته بندی کرد.

وی اضافه نمود: بر همین اساس برای چهار گروه اول روز 12 اسفند ماه و برای چهار گروه دوم روز 13 اسفند ماه ورود گذاشتیم و هر روز نصف تیم ها در سالن مسابقات حضور داشتند. این مسئله دست ما را برای خدمات دهی و برگزاری شایسته باز گذاشت. از طرفی یک گروه 25 نفره به عنوان کادراجرایی یک هفته پای کار بودند تا در ابتدا اولویت سلامت و بعد مطالبات جامعه کاراته را احیا کنیم.

رئیس سازمان لیگ فدراسیون کاراته اضافه نمود: واقعیت این است وجدان خود ما نیز در بحث سلامت درگیر بود و اگر فردی با مسئله ای روبرو می شد یا در بحث قرنطینه، تست، ورود به سالن و موارد دیگر دچار مشکل می شد، نمی توانستیم خودمان را ببخشیم. برای این موضوع تمام جوانب را سنجیدیم و با ضدعفونی سالن، عقد قرارداد با آزمایشگاه مورد تائید فدراسیون پزشکی ورزشی، حضور ناظر فدراسیون پزشکی ورزشی و حضور پزشک در سالن شرایط را برای برگزاری مسابقات مهیا کردیم.

پایدار در پاسخ به این سوال که آیا تعداد تیم های لیگ برتر زیاد نبود، گفت: ما در بحث سوپر لیگ، لیگ برتر و دسته یک در سالیان گذشته دسته بندی های منظمی داشتیم و برای سال آینده نیز به دنبال این هستیم که مسابقات را به شکل منظم برگزار کنیم اما قطعاً در گروه های سنی مسابقات تغییراتی خواهیم داشت. لیگ آینده سازان رده سنی نوجوانان و جوانان، لیگ برتر رده سنی امید و سوپر لیگ رده سنی بزرگسال را در برخواهد گرفت. سال جاری سال خاصی بود و ما نمی توانستیم تغییرات قانونی چندانی در بخشنامه ایجاد کنیم، چرا که تیم ها زمانی برای تمرین، شناسایی بازیکنان و انتخابی ها نداشتند و رقابت هایی نیز برگزار نشده بود تا ورزشکاران را شناسایی نمایند.

وی در مورد زمان برگزاری دور برگشت سوپر لیگ کاراته گفت: دو تاریخ را برای دور برگشت سوپر لیگ در دستور کار خود قرار دادیم. تاریخ اول، هفته سوم فروردین ماه و دیگری هفته چهارم اردیبهشت ماه و بعد از ماه مبارک رمضان است. به دنبال اخذ مجوز و مکاتبات هستیم تا بتوانیم مجوز را از ستاد ملی مبارزه با کرونا بگیریم و ضروری است تیم ها آمادگی خود را حفظ نمایند تا رقابت های خوبی را به نمایش بگذارند.

رئیس سازمان لیگ فدراسیون کاراته در مورد اینکه قرار بود دور برگشت در مشهد برگزار گردد، گفت: در ابتدا اینگونه بود اما بحث مقوله سلامت برای ما خیلی مهم است و متاسفانه شرایط مشهد قرمز بود. به همین جهت صلاح کار را در این دیدیم مسابقات را بعد از تعطیلات ادامه بدهیم. اگر شرایط مشهد و هر استان دیگری مناسب باشد و برای تیم ها مشکل ایجاد نگردد قطعا برگزاری مسابقات در خارج از تهران مورد پذیرش فدراسیون است اما اگر محقق نگردد تهران با توجه به امکانات سالن، تردد و اسکان سهل الوصول مسابقات را در تهران برگزار می کنیم.

پایدار در انتها عنوان نمود: باید از عوامل کادر پزشکی، مجموعه داوران، حراست مجموعه شهید شیرودی که برای برگزاری مسابقات لیگ برتر کاراته همکاری کامل داشتند تشکر می کنم. همچنین تعدادی از عزیزان مربی و ورزشکار قهرمان را به عنوان همیار به کار گرفتیم و در امورات اجرایی سازمان لیگ با توجه به تخصص به ما یاری کردند که این یاری ها برای ما قابل تقدیر بود.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 فروردین 1400 بروزرسانی: 27 فروردین 1400 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1658

به "تغییر گروه های سنی مسابقات لیگ های کاراته، برگزاری دور برگشت سوپر لیگ در فروردین یا اردیبهشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر گروه های سنی مسابقات لیگ های کاراته، برگزاری دور برگشت سوپر لیگ در فروردین یا اردیبهشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید