پاسخ رئیس کمیته داوران فوتبال ایتالیا به شائبه مفقود شدن فایل VAR بازی اینتر - یوونتوس

به گزارش آی تی گپ، رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال ایتالیا به ادعای جنجالی اخیر دادستانی سابق این فدراسیون درباره گم شدن قسمتی از فایل مکالمات داوران مصاف دو سال پیش تیم های اینتر و یوونتوس واکنش نشان داد.

پاسخ رئیس کمیته داوران فوتبال ایتالیا به شائبه مفقود شدن فایل VAR بازی اینتر - یوونتوس

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش آی تی گپ، ادعای جوزپه پکورارو، دادستان سابق فدراسیون فوتبال ایتالیا مبنی بر مفقود شدن قسمتی از فایل مکالمات داور بازی دو سال پیش تیم های اینتر و یوونتوس جنجال بزرگی را علیه بانوی پیر به راه انداخته است.

او مدعی شده بود پس از اعتراضات فراوان به قضاوت دانیله اورساتو در بازی برگشت دو تیم در ماه آوریل سال 2017، به خصوص در صحنه خودداری او از اخراج میرالم پیانیچ هافبک یووه پس از خطا روی روی رافینیا قصد آنالیز دوباره فایل های صوتی مکالمات داور بازی را یاری داور ویدئویی (VAR) را داشته تا دلیل اعتراضات را درک کند اما متوجه شده که مکالمه داور و VAR در صحنه خطای پیانیچ مفقود شده است.

آن سال بعضی معتقد بودند که پیانیچ باید در آن صحنه کارت زرد دومش را می گرفت و اخراج می شد اما اورساتو چنین نظری نداشت. به این ترتیب یووه با 11 نفر به بازی ادامه داد و توانست گل های خورده را جبران کند و در نهایت این بازی سرنوشت ساز که امتیازاتش برای کسب اسکودتو حیاتی بود را 3 بر 2 برد.

اکنون نیکلا ریتزولی، رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال ایتالیا به ادعای دادستان سابق این سازمان پاسخ داده است. ریتزولی به شبکه اسکای اسپورت ایتالیا گفت: خیلی مهم است که همین جا شفاف سازی و از به وجود آمدن شائبه های جدید جلوگیری گردد. پروتکل های داوری می گوید که تنها بعضی از مکالمات داوران ضبط می گردد و این پروتکل ها هم نه توسط داوران بلکه توسط مسئول فنی سازمان لیگ صورت می گیرد، همان کسی که این کلیپ بازی های را در صورت تقاضای کمیته داوران ایتالیا در اختیارشان قرار می دهد. از تمام مواردی که از صحنه های بازی ضبط می گردد تنها 5 یا 6 مورد آنها در هر بازی آپلود می گردد و ما می توانیم آنها را برای آموزش در کلاس های توجیهی داوران دانلود کنیم. این کلیپ ها برای IFAB (اتحادیه بین المللی فوتبال) هم ارسال می شوند و تنها در اختیار کمیته داوران فوتبال ایتالیا نیست.

ریتزولی ادامه داد: پکورارو درخواست فایل صوتی مکالمات داوران در تمام طول بازی را داشت اما برای هیچ مسابقه ای در سری A چنین فایلی وجود ندارد. هیچ کسی چنین فایلی ندارد چون هرگز وجود نداشته و نمی توان آن را تهیه کرد. طبق پروتکل ها تنها مواردی که مکالمه میان داور و VAR ضبط می گردد، در خصوص اخراج های مستقیم و اعلام پنالتی است. مکالمه میان آنها در خصوص یک کارت زرد، چه کارت زرد اول باشد یا دوم، برای VAR ضبط نمی گردد. ما سعی کردیم که این بخش هم ضبط گردد اما خب از همان اول هرگز چنین کاری صورت نگرفته است.

رئیس کمیته داوران فوتبال ایتالیا در سرانجام بیان کرد: در صحنه های مشکوک VAR با داوران ارتباط برقرار می نماید و به آنها می گوید بازی را متوقف نمایند تا بازبینی صورت بگیرد. لحظاتی بعد VAR می گوید بازبینی ساکت کامل شد، می توانیم بازی را ادامه دهیم و حرف دیگری میان آنها رد و بدل نمی گردد. در خصوص صحنه بازی اینتر - یوونتوس هم احتیاج به گفتن اینکه خطای بازیکن کارت زرد داشته یا نه نبوده؛ VAR تنها می تواند به داور بگوید که خطای بازیکن کارت قرمز مستقیم داشته یا نه. در هر صورت، ما هم قبول داریم که داور در آن صحنه تصمیم درستی نگرفته بود و این هم با انتخاب نشدن او برای قضاوت در هفته بعدی مسابقات تأیید شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1100

به "پاسخ رئیس کمیته داوران فوتبال ایتالیا به شائبه مفقود شدن فایل VAR بازی اینتر - یوونتوس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ رئیس کمیته داوران فوتبال ایتالیا به شائبه مفقود شدن فایل VAR بازی اینتر - یوونتوس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید