هشدار درباره انتقال پاتریوت آمریکا از عربستان به عراق

به گزارش آی تی گپ، یک کارشناس امنیتی عراق درباره رویکرد آمریکا برای انتقال سامانه دفاع موشکی پاتریوت از عربستان سعودی به عراق و استقرار آن در پایگاه های منطقه کردستان و کرکوک هشدار داد.

هشدار درباره انتقال پاتریوت آمریکا از عربستان به عراق

به گزارش گروه بین الملل آی تی گپ، امیر عبدالمنعم الساعدی کارشناس امنیتی عراق با اشاره به اقدام آمریکا برای خارج کردن سامانه پاتریوت از عربستان سعودی، درباره انتقال این سامانه به عراق هشدار داد.

الساعدی در مصاحبه با وبگاه المعلومه گفت که احتمال آن وجود دارد که آمریکا این سامانه را از عربستان به عراق برای حمایت از عناصر تروریستی داعش در مقابل ضربات الحشدالشعبی و نیروهای امنیتی، انتقال دهد.

او افزود که آمریکا سعی دارد حضور خود در عراق را تقویت کند و در مناسبت های مختلف تلاش کرده به مصطفی الکاظمی نخست وزیر جدید عراق نزدیک شده و زمینه را برای گفت وگوها در ماه های آینده به منظور امضای توافقنامه جدید در خصوص باقی ماندن نیروهایش در داخل عراق فراهم کند.

این کارشناس امنیتی همچنین گفت که افزایش فرایند عملیات های تروریستی پیش از اعطای رأی اعتماد به دولت الکاظمی با هدف اعمال فشار بر فراکسیون های سیاسی به منظور موافقت با دولت وی صورت گرفت تا به این ترتیب این فراکسیون ها در برابر حوادث امنیتی که رخ می دهد، مسئول نباشند.

الساعدی شرح داد که طرف آمریکایی طرح جدیدی را با هدف تمرکز در پایگاه های نظامی به دور از تیررس موشک های مقاومت آغاز کرده است و انتظار می رود که سامانه پاتریوت نیز از عربستان به کرکوک یا کردستان منتقل شود و یا از آن به عنوان سامانه سیار بر حسب مناطق حضور تروریست ها استفاده شود.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1122

به "هشدار درباره انتقال پاتریوت آمریکا از عربستان به عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار درباره انتقال پاتریوت آمریکا از عربستان به عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید