مقام آمریکایی از تحریم فرماندهان انصارالله یمن اطلاع داد

به گزارش آی تی گپ، یک مقام آمریکایی گفته دولت این کشور در حال اعمال تحریم هایی علیه دو نفر از فرماندهان جنبش انصارالله یمن است.

مقام آمریکایی از تحریم فرماندهان انصارالله یمن اطلاع داد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، تیموثی لندرکینگ، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور یمن پنجشنبه از قصد کشورش برای اعمال تحریم های جدید علیه دو نفر از فرماندهان ارشد جنبش انصارالله اطلاع داد.

لندرکینگ گفته دولت آمریکا این تحریم ها را علیه دو نفر از فرماندهان انصارالله که رهبری عملیات های این جنبش در حمله به استان مأرب را به عهده داشته اند اعمال می نماید.

مقام آمریکایی از اشاره به جزئیات بیشتر درباره اینکه چه نوع جریمه هایی علیه محمد عبد الکریم الغرامی، رئیس ستاد مشترک نیروهای انصارالله و یوسف المدنی، از فرماندهان انصارالله اعمال خواهد شد خودداری نموده است.

لندرکینگ گفت: اینکه حوثی ها به جنگ در مأرب ادامه می دهند ما را آشفته می نماید. او اضافه نمود که بر خلاف پیش بینی ها، حملات انصارالله حتی در طول ماه رمضان نیز کاهش نیافته است.

این مقام آمرکیایی مدعی شد: این عملیات ها کاهش نمی یابند و در آینده قابل پیش بینی هم کاهش نخواهند یافت. حوثی ها در مأرب پیروز نمی شوند و در عوض دارند فشار زیادی به اوضاع انسانی که الان هم شنماینده است وارد می نمایند.

ادعاهای مقام آمریکایی در حالی مطرح شده که حمایت های آمریکا از ائتلاف متجاوز سعودی به یمن یکی از عوامل طولانی شدن جنگ در این کشور فقیر عربی بوده است.

ائتلافی به رهبری عربستان سعودی از فروردین ماه سال 1394 کشور فقیر یمن را برای بازگرداندن قدرت به عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن هدف حملات سنگین هوایی، زمینی و دریایی قرار داده است.

این حملات به نابودی زیرساخت های یمن و گسترش فقر، بیکاری و گسترش بیماری های واگیردار در این کشور فقیر عربی منجر شده است. از زمان شروع این حملات ده ها هزار غیرنظامی یمنی شهید و زخمی شده اند.

کارشناسان سازمان ملل، یمن را صحنه بزرگترین بحران بشری در دنیا توصیف می نمایند. بیش از 75 درصد جمعیت یمن در حال حاضر نیازمند نوعی یاری رسانی و حمایت بشردوستانه هستند. از این میان، میلیون ها نفر نمی دانند وعده غذایی بعدی شان از کجا تأمین خواهد شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 تیر 1400 بروزرسانی: 3 تیر 1400 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1767

به "مقام آمریکایی از تحریم فرماندهان انصارالله یمن اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام آمریکایی از تحریم فرماندهان انصارالله یمن اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید