مقاله: چگونه علت داغ شدن CPU را در ویندوز 10 پیدا کنیم

به گزارش آی تی گپ، 1 ـ در ابتدا کلیدهای میانبر Win و R را با هم فشار دهید تا کادر اجرا در پایین سمت چپ نمایشگر باز گردد.

مقاله: چگونه علت داغ شدن CPU را در ویندوز 10 پیدا کنیم

یکی از قطعاتی که که زود گرم می گردد و متعاقب آن ممکن است بر اثر دمای بالا آسیب ببیند، پردازنده مرکزی (CPU) است. در ویندوز 10، چنانچه پردازنده بیش از حد گرم گردد یا درجه حرارت شاسی به اندازه ای افزایش یابد که برای سخت افزار خطرناک باشد، سیستم یا خاموش می گردد یا برای کم شدن دما، جریان برق ورودی به پردازنده را کاهش می دهد.

2 ـ داخل مستطیل کادر، عبارت perfmon.exe/res را وارد کنید و روی کلید Enter ضربه بزنید. صفحه برنامه زیر ظاهر می گردد که عملکرد CPU و بخش های دیگری از سیستم شما را نمایش می دهد.

4 ـ در این کادر که با فلش قرمز رنگ تعیین شده است، می توانید حداکثر جریان برقی که پردازنده در زمان حاضر مصرف می نماید، مشاهده کنید.

ممکن است پردازنده شما به دلیل مسائل سخت افزاری بیش از حد گرم گردد. اگر مشکوک هستید که ممکن است یک قطعه سخت افزاری دلیل آن باشد، آن را آنالیز کنید. بعضی از کاربران گزارش نموده اند که غیر فعال کردن SpeedStep اینتل در BIOS آن، دمای پردازنده ای که بیش از حد داغ می گردد، تثبیت نموده است.

منبع مقاله: چگونه علت داغ شدن CPU را در ویندوز 10 پیدا کنیم

انتشار: 17 آبان 1400 بروزرسانی: 17 آبان 1400 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1951

به "مقاله: چگونه علت داغ شدن CPU را در ویندوز 10 پیدا کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: چگونه علت داغ شدن CPU را در ویندوز 10 پیدا کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید