عملیات اجرایی تصفیه خانه سپتاژ کشف رود به زودی شروع می گردد

به گزارش آی تی گپ، خبرنگاران/خراسان رضوی معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: عملیات اجرایی تصفیه خانه سپتاژ کشف رود به زودی شروع می گردد.

عملیات اجرایی تصفیه خانه سپتاژ کشف رود به زودی شروع می گردد

جهت دریافت خدمات پتینه کاری با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

مهدی یعقوبی در مورد تصفیه خانه سپتاژ، اظهار کرد: یکی از دغدغه های چندین ساله کلان شهر مشهد، معضلات بهداشتی کشف رود است که طی چند سال اخیر اقداماتی برای ساماندهی آن از سوی مدیریت شهری اجرا شده است.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع و دخیل بودن دستگاه های مختلف در ساماندهی کشف رود تفاهمنامه ای بین بخشی با نظارت استاندار امضاء و مدیریت و هماهنگی آن به شهرداری مشهد سپرده شد.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد با بیان اینکه یکی از موضوعات مهم در ساماندهی کشف رود، حل مشکل تخلیه تانکرهای فاضلاب سپتاژ در رودخانه کشف رود است، عنوان نمود: بر این اساس احداث یک واحد تصفیه خانه سپتاژ در این تفاهمنامه بر عهده شهرداری مشهد گذاشته شده است.

یعقوبی با اشاره به اینکه به همین دلیل مطالعات احداث یک واحد تصفیه خانه سپتاژ در منطقه اولنگ در دستور کار قرارگرفته است، اضافه نمود: پس از گذشت کمتر از 6 ماه از امضا تفاهمنامه در استانداری، قرارداد احداث یک واحد تصفیه خانه سپتاژ امضا و برای اجرا به پیمانکار ابلاغ شده است.

وی بیان نمود: با توجه به ابلاغ قرارداد پیمانکار عملیات اجرایی احداث این تصفیه خانه با ظرفیت تصفیه روزانه 350 تانکر فاضلاب سپتاژ معادل 3000 مترمکعب در زمینی به مساحت هشت هکتار به زودی شروع خواهد شد.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد با بیان اینکه مبلغ 74 میلیارد تومان برای احداث این تصفیه خانه در نظر گرفته شده است، تاکید نمود: با بهره برداری از این تصفیه خانه بسیاری از مسائل زیست محیطی ناشی از تخلیه تانکرهای فاضلاب سپتاژ در رودخانه کشف رود که از سوی بعضی سوء استفاده کنندگان در آبیاری محصولات کشاورزی استفاده می شد، رفع می گردد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، یعقوبی توضیح داد: پیش از این نیز فاز اول تصفیه خانه فاضلاب چرمشهر توسط مدیریت شهرک های صنعتی به بهره برداری رسیده بود که فاز دوم این تصفیه خانه نیز خرداد ماه افتتاح خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 خرداد 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1088

به "عملیات اجرایی تصفیه خانه سپتاژ کشف رود به زودی شروع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملیات اجرایی تصفیه خانه سپتاژ کشف رود به زودی شروع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید