طالبان: هیچ تهدیدی علیه مترجمان افغان همکار با نیروهای خارجی وجود ندارد

به گزارش آی تی گپ، طالبان در واکنش به اقدام بعضی کشورهای غربی برای خروج مترجمان افغان از این کشور توضیح داد که از سوی این گروه هیچ تهدیدی متوجه مترجمان نیست.

طالبان: هیچ تهدیدی علیه مترجمان افغان همکار با نیروهای خارجی وجود ندارد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، طالبان درباره خروج مترجمان افغان، محافظان و دیگر اتباع افغان که با نیروهای خارجی در افغانستان کار می کردند، گفت که تهدیدی از این گروه متوجه آن ها نیست.

طالبان در بیانیه ای نوشت که این افراد باید با ابراز پشیمانی بر گذشته، در آینده چنین راهی را اختیار ننمایند که خیانت به اسلام و کشور است.

بیانیه می افزاید: هیچکس نباید از کشور فرار کند، امارت اسلامی با آن ها کار ندارد، بلکه دعوت می کند که به زندگی عادی خود برگردند و اگر در رشته ای تخصص دارند به کشور خود خدمت نمایند، از طرف ما تهدیدی متوجه آن ها نیست.

طالبان تاکید نمود وقتی این افراد صف دشمن را ترک نمایند و بخواهند به عنوان یک فرد عادی به زندگی در کشور خود ادامه دهند نباید هیچ ترسی داشته باشند.

این گروه با اشاره به مترجمان افغان که به دلیل تهدیدات امنیتی و بیم انتقام قصد خروج از این کشور را دارند نیز گفت: اگر کسی تهدید به جانش را بهانه می گیرد و برای رفتن به خارج پفراینده سازی جعلی می کند، این مشکل خود اوست.

این درحالی است که همزمان با خروج نیروهای خارجی از افغانستان نگرانی ها درباره امنیت مترجمانی که با آن ها کار می کردند افزایش یافته است و بعضی کشورهای غربی فرایند پذیرش و انتقال این مترجمان به خاک خود را شروع نموده اند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 تیر 1400 بروزرسانی: 4 تیر 1400 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1768

به "طالبان: هیچ تهدیدی علیه مترجمان افغان همکار با نیروهای خارجی وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان: هیچ تهدیدی علیه مترجمان افغان همکار با نیروهای خارجی وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید