صندلی فروشی در دانشگاه های دولتی زیرنظر وزارت علوم وجود ندارد

به گزارش آی تی گپ، وزیر علوم گفت: تاکنون حتی یک مورد صندلی فروشی هم در دانشگاه های دولتی زیر نظر وزارت علوم رخ نداده است.

صندلی فروشی در دانشگاه های دولتی زیرنظر وزارت علوم وجود ندارد

به گزارش گروه دانشگاه آی تی گپ به نقل از خانه ملت، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره موضوع صندلی فروشی در دانشگاه ها به ویژه دانشگاه های تراز اول کشور، عنوان کرد: نقل قول هایی در این باره از من منتشر شده که به درستی عنوان نشده است.

غلامی افزود: به این دلیل که موضوع صندلی فروشی در دانشگاه های علوم پزشکی بوده، بهتر است مسئولان وزارت بهداشت در این باره پاسخگو باشند.

وزیرعلوم با استناد به اظهارات مسئول روابط عمومی وزارت بهداشت، اعلام نمود: بر اساس اظهارات این مقام مسئول، آنچه رخ داده به این دلیل بوده که در راستا انتقال دانشجویان از خارج به داخل، آیین نامه مربوطه برای تعدادی از افراد به درستی رعایت نشده است که اگر در این باره از وزارت بهداشت سوال شود، پاسخ دقیق تری خواهند داد.

ظرفیت در وزارت علوم بسیار بیشتر از داوطلبان است

وی در پاسخ به این سئوال که حتی یک مورد هم، از پدیده صندلی فروشی در دانشگاه های تحت نظر وزارت علوم نبوده است، تأکید کرد: قطعا این موضوع حتی یک مورد هم در دانشگاه های دولتی رخ نداده چراکه ظرفیت ها بسیار بیشتر از داوطلبان است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: به این ترتیب اکثر دانشجویان در رشته هایی که علاقه مند هستند، تحصیل می کنند و رقابت فقط در برخی از رشته ها آن هم در 10 تا 15 دانشگاه برتر کشور است؛ بنابراین این رقابت با اولویت تحصیل برخی از دانشجویان در محل زندگی خود و اولویت های دیگر توزیع می شود و به همین دلیل صندلی فروشی در دانشگاه های دولتی زیر نظر وزارت علوم وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 611

به "صندلی فروشی در دانشگاه های دولتی زیرنظر وزارت علوم وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صندلی فروشی در دانشگاه های دولتی زیرنظر وزارت علوم وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید