رئیس کمیسیون اروپا از پیوستن اعضای جدید به اتحادیه اروپا حمایت کرد

به گزارش آی تی گپ، رئیس جدید کمیسیون اتحادیه اروپا گفت که اتحادیه اروپا باید به کشور های بالکان غربی فرصتی را برای عضویت در اتحادیه اروپا بدهد.

رئیس کمیسیون اروپا از پیوستن اعضای جدید به اتحادیه اروپا حمایت کرد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل آی تی گپ، اورسولا فون در لین رئیس جدید کمیسیون اتحادیه اروپا در نامه ای به الیور وارهلی کمیسیونر اتحادیه اروپا در امور همسایگی و بسط اتحادیه، نوشته است که این اتحادیه باید فرصت عضویت را برای کشور های بالکان غربی نیز فراهم کند.

به نوشته پایگاه پالتیکو، وی در این نامه گفت: لازم است که ما ظرف پنج سال آینده به وسیله یک ارزیابی صلاحیت محور از هر کشور نامزد، چشم اندازی معتبر برای پیوستن آن ها در آینده ایجاد نموده و این روند را حفظ و تسریع کنیم.

وی از مقدونیه شمالی و جمهوری آلبانی به عنوان دو کشوری یاد کرد که باید به مذاکره با آن ها برای پیوستن به اتحادیه اروپا ادامه داد.

وی گفت: سخت معتقدم که ایجاد پیوندی تا حد امکان نزدیک میان بالکان غربی با اتحادیه اروپا، برای ما از اهمیت راهبردی فوق العاده ای برخوردار است.

در هفته های گذشته میان مقام های ارشد اتحادیه اروپا بر سر پیوستن کشور های جدید به این بلوک سیاسی اختلاف نظر جدی بروز نموده است. فرانسه یکی از مخالفان جدی آن است که در وضعیت کنونی کشور تازه ای به این اتحادیه اضافه گردد. دولت فرانسه در جریان جلسه دو هفته پیش اتحادیه اروپا، با پیوستن مقدونیه شمالی به این اتحادیه مخالفت کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 آذر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 642

به "رئیس کمیسیون اروپا از پیوستن اعضای جدید به اتحادیه اروپا حمایت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس کمیسیون اروپا از پیوستن اعضای جدید به اتحادیه اروپا حمایت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید