دادگاه کیفری بین المللی امروز رسیدگی به کشتار مسلمانان روهینجا را شروع می نماید

به گزارش آی تی گپ، امروز دادگاه کیفری بین المللی مستقر در لاهه رسیدگی به شکایت علیه دولت میانمار به اتهام نسل کشی را شروع می نماید.

دادگاه کیفری بین المللی امروز رسیدگی به کشتار مسلمانان روهینجا را شروع می نماید

از تور استانبول دیدن فرمایید و کلی مقاله و خبر جالب مطالعه نمایید.

به گزارش آی تی گپ، این شکایت توسط دولت گامبیا واقع در غرب آفریقا به دادگاه تسلیم شده و به کشتار مسلمانان روهینجا در سال 2017 میلادی ارتباط دارد. ارتش میانمار و افراد وابسته و تحت حمایت آن به حمله به روستاهای این اقلیت و کشتن، تخریب اموال و آواره کردن چند صد هزار تن از آنان متهم هستند. گامبیا از امضا کنندگان پیمان ایجاد دادگاه کیفری بین المللی است.

دولت گامبیا از دادگاه خواهان صدور حکم توقف فوری آزار و اذیت مسلمانان روهینجا و رسیدگی به برخورد گذشته دولت میانمار با آنها شده است. گامبیا پیمان رم را امضا نموده اما میانمار این پیمان را امضا ننموده است. امضاکنندگان پیمان رم صلاحیت دادگاه کیفری بین المللی را قبول نموده اند.

آنگ سان سوچی، که رهبری دولت میانمار را برعهده دارد، به لاهه رفته و در نظر دارد دفاع از کشورش در دادگاه را شخصا برعهده بگیرد.

انتظار می رود دفاعیات او تا روز چهارشنبه به طول انجامد و او استدلال کند که دادگاه کیفری صلاحیت رسیدگی به این پرونده را ندارد و دولت میانمار تنها گروهی از شبه نظامیان مسلح روهینجایی را هدف قرار داده بود.

کشتار مسلمانان روهینجا در زمانی روی داده که آنگ سان سوچی رهبری واقعی دولت را در دست داشته است. او که که رهبری مبارزات علیه دیکتاتوری نظامی در میانمار را برعهده داشت به خاطر متوقف نکردن کشتار مسلمانان، مورد انتقاد شدید جهانی قرار گرفته و اعتبار او به شدت آسیب دیده است.

به گزارش بی بی سی از لاهه برعهده دریافت دفاع از اقدامات خشونت آمیز ارتش میانمار باعث خدشه دار شدن بیشتر اعتبار سوچی خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 735

به "دادگاه کیفری بین المللی امروز رسیدگی به کشتار مسلمانان روهینجا را شروع می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دادگاه کیفری بین المللی امروز رسیدگی به کشتار مسلمانان روهینجا را شروع می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید