خبر خوش برای بازنشستگان ، پرداخت تسهیلات ویژه مسکن با سود 4 تا 9 درصد

به گزارش آی تی گپ، هیات وزیران آیین نامه اجرایی بند (ز) تبصره (16) قانون بودجه، موضوع پرداخت تسهیلات مسکن به بازنشستگان را تصویب کرد.

خبر خوش برای بازنشستگان ، پرداخت تسهیلات ویژه مسکن با سود 4 تا 9 درصد

جهت دریافت خدمات آلاچیق مدرن فلزی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش آی تی گپ به نقل از تسنیم، بر اساس آیین نامه اجرایی بند (ز) تبصره (16) قانون بودجه، به منظور تسهیل در تأمین مسکن بازنشستگان صندوق های کشوری، لشکری و تأمین اجتماعی از محل منابع حاصل از بازپرداخت اقساط مسکن مهر 40 هزار فقره تسهیلات خرید یا ساخت مسکن با رعایت الگوی مصرف مسکن پرداخت می گردد.

سقف فردی تسهیلات پرداختی در کلان شهرها 500 میلیون ریال و سایر شهرها و روستاها 400 میلیون ریال معین می گردد. نرخ تسهیلات مذکور در شهر تهران 9 درصد، مراکز استان ها هفت درصد و سایر مناطق شهری و روستایی چهار درصد معین می گردد.

لازم به ذکر است، بازنشستگان کشوری، لشگری و تأمین اجتماعی برای دریافت تسهیلات مذکور باید طی 10 سال گذشته خود و همسرشان فاقد واحد مسکونی بوده و از تسهیلات خرید یا ساخت مسکن استفاده ننموده باشند. سپری شدن حداقل پنج سال از تاریخ بازنشستگی و دریافت مستمری کمتر از سی میلیون ریال در ماه، از دیگر شرایط اخذ این تسهیلات است.

لازم به ذکرست، افراد با سابقه بازنشستگی بالاتر در اولویت پرداخت تسهیلات قرار دارند. در ضمنً تسهیلات مزبور صرفاً برای واحدهای کمتر از 15 سال ساخت قابل پرداخت بوده و مدت بازپرداخت اقساط آن 10 سال معین می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1101

به "خبر خوش برای بازنشستگان ، پرداخت تسهیلات ویژه مسکن با سود 4 تا 9 درصد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر خوش برای بازنشستگان ، پرداخت تسهیلات ویژه مسکن با سود 4 تا 9 درصد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید