خبرنگاران پنج شهروند دیگر در استان سمنان بر اثر کرونا جان باختند

به گزارش آی تی گپ، سمنان- خبرنگاران- ویروس کرونا در 24 ساعت گذشته جان پنج نفر دیگر را در استان سمنان گرفت و بر این اساس از ابتدای شیوع این ویروس تا ظهر سه شنبه تعداد جانباختگان این بیماری در استان به 981 نفر رسید.

خبرنگاران پنج شهروند دیگر در استان سمنان بر اثر کرونا جان باختند

به گزارش خبرنگاران، کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان سمنان شامگاه سه شنبه با ارائه آخرین آمار شیوع این ویروس در استان خاطرنشان کرد: 398 مورد قطعی ابتلا به ویروس کرونا در استان سمنان از ظهر دوشنبه تا ظهر سه شنبه شناسایی شد و مجموع آمار بیماران کووید 19 در این استان از ابتدا تا به امروز به 33 هزار و 131 نفر رسید.

بنابر این گزارش، 458 نفر به خاطر ابتلای قطعی به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان سمنان بستری هستند و از ابتدای شیوع ویروس تا به امروز 24 هزار و 774 نفر تا به امروز به صورت سرپایی درمان شدند.

طبق اعلام شامگاه سه شنبه این کمیته، با ترخیص 54 بیمار دیگر، موارد بهبودی و ترخیص بیماران کووید 19 در این استان به هشت هزار و 833 نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان نیز ابراز داشت: از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تا به امروز 23 هزار و 124 مورد مثبت ویروس کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شد.

نوید دانایی اعلام کرد: در 24 ساعت گذشته (از 30 الی 31 فروردین 1400) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 54 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در شهرستان تابعه دانشگاه و در مراکز درمانی بستری شدند و بدین ترتیب مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه از ابتدای بروز و شیوع این ویروس تا به امروز به پنج هزار و 464 نفر رسیده است و 17 هزار و 660 بیمار نیز به صورت سرپایی شناسایی شدند.

وی اضافه کرد: کل موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید19 از ابتدای بروز و شیوع بیماری در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه نیز به چهار هزار و 556 نفر رسید.

شهرستان های آرادان، گرمسار، سرخه، مهدیشهر، دامغان و سمنان زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان هستند.

از هشت شهرستان استان سمنان، هفت شهرستان در شرایط قرمز و تنها شهرستان آرادان در شرایط نارنجی قرار گرفته است.

منبع: ایرنا
انتشار: 26 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1400 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1708

به "خبرنگاران پنج شهروند دیگر در استان سمنان بر اثر کرونا جان باختند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پنج شهروند دیگر در استان سمنان بر اثر کرونا جان باختند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید