خبرنگاران ظریف: آمریکا مانع مبارزه جهانی با کووید-19 است

به گزارش آی تی گپ، تهران - خبرنگاران - وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه در توئیتی، ضمن قدردانی از پویش جهانی برای لغو تحریم های غیرقانونی آمریکا علیه ایران، نوشت: آمریکا مانع مبارزه جهانی با کووید-19 است.

خبرنگاران ظریف: آمریکا مانع مبارزه جهانی با کووید-19 است

محمد جواد ظریف در صفحه توئیتر خود نوشت: مردم ایران قدردان پویش جهانی فزاینده رهبران دولتی و جوامع مدنی برای لغو تحریم های غیرقانونی آمریکا هستند.

ظریف نوشت: گوش آمریکا بدهکار نیست و در برابر مقابله جهانی در برابر کووید 19 مانع تراشی می نماید.

دیپلمات ارشد ایران تاکید نمود: تنها راهکار ، ایستادگی در برابر رویکرد تنبیه جمعی آمریکا است . بکار بستن اقدامات عملی و اخلاقی ضرورت دارد.

ظریف در گفت وگو با روزنامه فولیا دی سان پائولو برزیل گفته بود: تروریسم درمانی ایالات متحده آمریکا مانع واکنش موثر در مقابل بیماری همه گیر جهانی است.

وی گفت: ما یک کشور ثروتمند هستیم اما به دلیل تحریم ها منابع لازم را برای خدمت به مردم آسیب دیده دراختیار نداریم. حتی اگر توانایی اقتصادی تهیه آن را داشته باشیم، تحریم ها مانع خرید دارو و تجهیزات می گردد. محدودیت های بانکی و اقتصادی اعمال شده تعیین نمی نماید که شما کالاهای بشردوستانه خریداری می کنید یا خیر. هنگامی که یک بانک تصور می نماید که انجام تجارت با ایران خطرناک است، به سادگی در را می بندد.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1004

به "خبرنگاران ظریف: آمریکا مانع مبارزه جهانی با کووید-19 است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ظریف: آمریکا مانع مبارزه جهانی با کووید-19 است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید