خبرنگاران سازمان ملل متحد خواهان اجرا و تقویت برجام شد

به گزارش آی تی گپ، نیویورک- خبرنگاران- معاون سخنگوی سازمان ملل متحد، با استقبال از نامه آمریکا در پس دریافت ادعای فعال شدن مکانیسم ماشه علیه ایران، گفت: از همه طرف ها می خواهیم برای تقویت و تحکیم برجام اقدام نمایند.

خبرنگاران سازمان ملل متحد خواهان اجرا و تقویت برجام شد

به گزارش خبرنگاران، فرهان حق روز آدینه در نشست خبری خود درباره نامه روز گذشته نمایندگی آمریکا برای پس دریافت ادعای فعال شدن مکانیسم ماشه علیه ایران، این مطلب را بیان کرد.

وی با استقبال از تحول اجرا شده، اضافه نمود: امیدواریم هر آنچه که در روزها و هفته های آینده انجام می گردد برای تقویت اجرای کامل برنامه جامع اقدام مشترک باشد.

معاون سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد ادامه داد: بار دیگر از همه طرف ها می خواهیم اقداماتی را انجام دهند که از این دستاورد مهم دیپلماتیک را تقویت و تحکیم سازد.

حق درباره لغو محدودیت بیشتر دیپلمات های ایرانی هم اظهار کرد: این اتفاق خوبی است که دیپلمات ها بتوانند راحت تر و سازنده تر فعالیت هایی را که باید، انجام دهند.

وی درباره پیشنهاد نشست مشترک اروپا، ایران و آمریکا برای بحث نسبت به برجام، هم گفت ما عضو توافق گروه 1+5 و ایران نیستیم اما همیشه همه را به اجرای آن تشویق نموده ایم. ما می خواهیم که برنامه جامع اقدام مشترک اجرا و تقویت گردد و از همه طرف ها خواسته ایم از هر اقدامی که به تضعیف آن می انجامد، خودداری نمایند.

معاون سخنگوی سازمان ملل متحد اضافه نمود: همانگونه که پیش از این گفتم، انتظار داریم ایران به همکاری خود با آژانس بین المللی انرژی اتمی ادامه دهد.

منبع: ایرنا
انتشار: 12 فروردین 1400 بروزرسانی: 12 فروردین 1400 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1625

به "خبرنگاران سازمان ملل متحد خواهان اجرا و تقویت برجام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سازمان ملل متحد خواهان اجرا و تقویت برجام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید