خبرنگاران روزانه 43 بیمار کرونایی در قزوین بستری می شوند

به گزارش آی تی گپ، قزوین - خبرنگاران - سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: روزانه 43 بیمار کرونایی در قزوین بستری می شوند که زنگ هشداری برای شهروندان جهت پرهیز از هرگونه مسافرت در تعطیلات پیش رو است.

خبرنگاران روزانه 43 بیمار کرونایی در قزوین بستری می شوند

به گزارش خبرنگاران، پیمان نامدار روز پنجشنبه در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا، افزود: دغدغه ما این است که همزمانی مسافرت ها با عزاداری ها موجب افزایش ابتلا به کرونا می گردد بنابراین از مردم می خواهیم به دلیل شرایط خطرناک استان های همجوار، مسافرت های خود را لغو نمایند.

وی گفت: متاسفانه تعداد زیادی از مردم و حدود 40 درصد پرسنل اداری استان به دلیل تعطیلات کرونایی، در مسافرت هستند و این یک زنگ هشدار برای مسوولان و خود مردم است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین با اشاره به بستری روزانه 43 نفر در استان، مطرح کرد: با توجه به شرایط هشدار استان، به نظر می رسد باید شرایط جدی تری ایجاد کنیم و این در حالی است که شهرهای قزوین و تاکستان به دلیل شرایط قرمز، نسبت به سایر شهرها شرایط ویژه تری دارند.

وی با ارائه پیشنهادهای در زمینه برگزاری مراسم روزهای تاسوعا و عاشورا افزود: ما همه سربازان حسینی و معتقد به نظام هستیم ولی تقاضا داریم حرکت دسته های عزاداری در شهرهای قزوین و تاکستان اجرا نگردد.

این مسوول ادامه داد: حدود 58 درصد مراجعان به مراکز درمانی از ماسک استفاده می نمایند و همین موضوع می تواند به پیشگیری از بیماری کرونا یاری شایانی نماید.

نامدار افزود: فرایند اجرایی پروتکل ها در استان بسیار خوب بوده و وجود همدلی در استان موجب افتخار است.

وی افزود: آنالیز های میدانی نشان از شرایط خوب استان دارد و این در حالی است که در مناطق روستایی شرایط اجرای دستورالعمل ها از شهرها بهتر است.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 مهر 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1283

به "خبرنگاران روزانه 43 بیمار کرونایی در قزوین بستری می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران روزانه 43 بیمار کرونایی در قزوین بستری می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید