حزب سبز آلمان: اروپا در عرصه سیاست خارجی ضعیف است

به گزارش آی تی گپ، رئیس حزب سبز آلمان گفت که اتحادیه اروپا در حال حاضر در عرصه سیاست خارجی ضعیف است.

حزب سبز آلمان: اروپا در عرصه سیاست خارجی ضعیف است

برای رزرو قطار اروپا با بهترین ها مشورت کنید و مناسبترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل آی تی گپ به نقل از ان تی وی آلمان، آنالنا باربوک، رئیس سبزهای آلمان خواهان رهبری بیشتر کشورش در اتحادیه اروپا شده و در تبادل نظریی با هفته نامه اشپیگل گفت که اتحادیه اروپا در حال حاضر از نظر سیاست خارجی ضعیف است، چرا که آلمان در سال های گذشته مسئولیت رهبری در این اتحادیه را محقق ننموده است. اروپا از این شرایط رنج می برد.

وی اضافه کرد: این قاره باید با اطمینان از ارزش ها و علایق خود در جهان حمایت کند.

این سیاستمدار بلند پایه آلمانی در بخش دیگری از تبادل نظر با اشپیگل به مسئله مناقشات بین ایران و آمریکا در تنگه هرمز پرداخته و گفت: باید برای یک اقدام مشترک اروپایی در این منطقه یک اساس قانونی آشکاری وجود داشته باشد.

وی البته یک حکم شوای امنیت سازمان ملل برای یک عملیات ارتش آلمان در چارچوب یک ماموریت اروپایی در این منطقه را ضروری ندانسته و گفت در اینجا تفاوت وجود دارد بین اینکه آیا ما درباره یک ماموریت صرفا نظارتی و یا عملیات مسلحانه در آب های بین المللی و یا ملی صحبت می کنیم.

حزب سبز آلمان در برنامه های انتخاباتی خود این مسئله را معین نموده بود که با عملیات ارتش آلمان در منطقه خلیج فارس تنها در قالب یک مصوبه سازمان ملل موافقت خواهد نمود.

رئیس حزب سبز آلمان بخصوص خواهان یک سیاست صادرت تسلیحات مشترک اروپایی شده و گفت: اگر این امر الزام آور گردد دیگر نه آلمان بلکه یک نهاد کنترل تسلیحات در اتحادیه اروپا درباره صادرات تسلیحات تصمیم گیری خواهد نمود. این روند باید از نظر مجلس هم مشروع اعلام گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 شهریور 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 346

به "حزب سبز آلمان: اروپا در عرصه سیاست خارجی ضعیف است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حزب سبز آلمان: اروپا در عرصه سیاست خارجی ضعیف است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید