توقف 75 تا 100 درصدی پروازهای برخی فرودگاه های کشور به دلیل کرونا

به گزارش آی تی گپ، رضا جعفر زاده در تشریح آخرین شرایط ضدعفونی فرودگاه ها و کنترل بیماری و پایش مسافر در فرودگاه ها گفت: همه دستورالعمل ها و پروتکل های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از طرف سازمان هواپیمایی کشوری به شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران و همچنین شرکت های هواپیمایی ارسال و بر اجرای دقیق آن تاکید شده است.

توقف 75 تا 100 درصدی پروازهای برخی فرودگاه های کشور به دلیل کرونا

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد: در ارتباط با تب سنجی مسافر هنگام ورود به فرودگاه، ضدعفونی سطوح دارای استعداد جذب ویروس و همچنین نحوه بکارگیری منابع انسانی و چگونگی حضور آنها در دفاتر، موارد طبق پروتکل های وزارت بهداشت مورد تاکید قرار گرفته است.

جعفرزاده بیان نمود: همچنین در پروازهای بین المللی ضدعفونی هواپیما و پایش مسافر از نظر بیماری کرونا به دقت انجام می شود.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر مجموعه های ستادی مبارزه با کرونا در شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران و همچنین شرکت های هواپیمایی فعال است و جلسات مختلف در این باره به صورت مستمر برگزار می شود.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد: همچنین به صورت متناوب جلساتی با حضور نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سازمان هواپیمایی کشوری برگزار می شود تا از نظر شدت و ضعف عمل، در مورد مقابله با این ویروس، اطلاعات به روز شود و مسائل احتمالی در این حوزه رفع شود؛ همچنین در باره چگونگی حضور نیروها در فرودگاه ها و شرکت های هواپیمایی موارد مورد آنالیز قرار می گیرد.

وی تاکید کرد: بدین ترتیب مسافری که هیچ یک از علائم کرونا را نداشته باشد امکان ورود به هواپیما را دارد.

* توقف 75 تا 100 درصدی پروازها در برخی فرودگاه های کشور

جعفرزاده درباره کاهش پروازها توضیح داد: هنوز گزارش نهایی آنالیز کاهش پروازها به دست من نرسیده است اما در برخی فرودگاه ها هیچ پروازی انجام نمی شود. در برخی فرودگاه ها بیش از 90 درصد پروازها کاهش یافته است و در برخی دیگر از فرودگاه ها 75 درصد پروازها کاهش یافته است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: به هر حال آن دسته از مسافرانی که تا قبل از شیوع کرونا از مدل حمل و نقل هوایی برای سفرهای زیارتی و سیاحتی استفاده می کردند به توصیه های ستاد مقابله با کرونا در مورد عدم انجام سفر توجه کردند و به این ترتیب سفرهای هوایی کاهش یافته است ضمن آنکه مراکز سیاحتی و زیارتی نیز برای قطع زنجیره ویروس کرونا هیچ خدماتی انجام نمی دهند و همین امر موجب کاهش تقاضای حمل و نقل هوایی شده است.

* اعلام خسارت شرکت های هواپیمایی از کرونا به وزارت راه و شهرسازی

جعفرزاده گفت: سازمان هواپیمایی کشوری وظیفه دارد خسارت شرکت های هواپیمایی به دلیل کاهش مسافران را به وزارت راه و شهرسازی اعلام کند که در این باره این کار اجرا شده است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری بیان نمود: در این باره جلساتی با شرکت های هواپیمایی برگزار شد و میزان خسارت احصا و به وزارت راه و شهرسازی اعلام شد.

همچنین، پیش از این دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی میزان خسارت شرکت های هواپیمایی بابت عدم انجام پروازها را رقم سه هزار میلیارد تومان تا 15 فروردین 99 اعلام کرده بود.

فارس

منبع: گردشبان
انتشار: 10 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1047

به "توقف 75 تا 100 درصدی پروازهای برخی فرودگاه های کشور به دلیل کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقف 75 تا 100 درصدی پروازهای برخی فرودگاه های کشور به دلیل کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید