ترکی: یارانه 45 هزار تومانی پول تو جیبی فرزندان دهک های بالا هم نمی شود

به گزارش آی تی گپ، نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان گفت: قالبا دهک های بالا را افرادی تشکیل می دهند که از شرایط مالی خوبی برخوردار هستند و این 45 هزار تومان یارانه پول تو جیبی فرزندشان هم نمی شود.

ترکی: یارانه 45 هزار تومانی پول تو جیبی فرزندان دهک های بالا هم نمی شود

اکبر ترکی، کننده مردم فریدن، فریدونشهر، چادگان در مجلس در مصاحبه با خبرنگار سیاسی آی تی گپ، پیرامون حذف یارانه سه دهک بالا، آن را امری واجب برشمرد و گفت: قالبا دهک های بالا را افرادی تشکیل می دهند که از شرایط اقتصادی خوبی برخوردار هستند و این 45 هزار تومان یارانه پول تو جیبی فرزندشان هم نمی شود.

وی با بیان اینکه دولت باید سه دهک بالا را به خوبی شناسایی و یارانه آن ها را حذف کند، اضافه کرد: به نظرم پول حاصل از حذف دهک های بالا می تواند به اقشار آسیب پذیر به ویژه افرادی که تحت پوشش نهاد های حمایتی هستند و همچنین بحث تقویت اشتغال اختصاص داده شود.

ترکی شرح داد: معتقدم اگر از دهک های بالا هم بپرسیم که آیا به یارانه نیاز دارند، پاسخ شان منفی خواهد بود. شاید اگر وضعیت اقتصادی کشور مطلوب و دایره افراد مستضعف محدود بود می توانستیم یارانه را به همه افراد جامعه بدهیم، این در حالی است که فاصله طبقاتی میان اقشار جامعه روز به روز افزایش پیدا می کند و بودجه کشور از شرایط خوبی برخوردار نیست و پرداخت یارانه 45 هزار تومانی برای سه دهک بالا هیچ عددی حساب نمی شود بنابراین بهتر است دولت هر چه سریع تر به حذف یارانه قشر ثروتمند و مرفه اقدام کند.

کننده مردم فریدن گفت: افرادی که مدعی هستند یارانه حق تمام شهروندان است چگونه به این موضوع که اقشار ثروتمند و دهک های بالا بیش از دهک های پایین از حامل های انرژی استفاده می کنند، اشاره نمی کنند، از این رو پرداخت یارانه به همه افراد جامعه به صورت یکسان به هیچ وجه قابل قبول نیست.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 586

به "ترکی: یارانه 45 هزار تومانی پول تو جیبی فرزندان دهک های بالا هم نمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکی: یارانه 45 هزار تومانی پول تو جیبی فرزندان دهک های بالا هم نمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید