بیانیه سازمان شیلات درباره جزئیات توقف صید ترال

به گزارش آی تی گپ، خبرنگاران : سازمان شیلات با انتشار بیانیه ای جزئیات بیشتری از توقف صید ترال در آبهای جنوب رامنتشر کرد.

بیانیه سازمان شیلات درباره جزئیات توقف صید ترال

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس: در پی اخبار و رویدادهای روزهای اخیر پیرامون صید ترال در آبهای جنوب کشور، بیانیه ای صادر نموده است. متن بیانیه به توضیح ذیل می باشد.در ماه های گذشته به منظور آنالیز علمی دغدغه های پرتکرار گروه های مختلف مردم، مسئولین، سمن های محیط زیستی، جامعه صیادی ...، در زمینه آسیب های زیست محیطی صید فانوس ماهیان در دریای عمان،

سازمان شیلات ایران با همراهی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی و اتحادیه های صیادی کشور، جلساتی را با کمیسیون کشاورزی و فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی برگزار نمود که به تشکیل یک کارگروه علمی آنالیز مشترک، میان فراکسیون محیط زیست مجلس و وزارت جهادکشاورزی انجامید.

در این بیانیه آمده است: با راه اندازی این کارگروه، جلسات کارشناسی متعددی برگزار و مقرر شد:

به منظور به روزرسانی مطالعات ارزیابی ذخایر آبزیان و اتخاذ تصمیم بر اساس این مطالعات در راستای بهره برداری بهینه، پایدار و مسئولانه، برنامه آیش و پایش ذخایر فانوس ماهیان اجرایی گردد.

بر این اساس، با مساعدت فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی و پشتیبانی سازمان شیلات ایران؛

مؤسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور پس از برطرف موانع دریاروی و تجهیز کشتی تحقیقاتی خود، برنامه مطالعات پایش ذخایر و آسیب شناسی روش صید فانوس ماهیان را تا آذرماه 99 ارائه خواهد کرد، بطوری که پس از دو ماه، با برطرف موانع دریاروی کشتی تحقیقاتی فردوس یک، و نیز تامین منابع مورد احتیاج جهت انجام گشت های ارزیابی ذخایر آبزیان جنوب کشور، عملیات پژوهشی مطالعات شروع و نتایج آن به فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی و کمیته مدیریت صید سازمان شیلات کشور ارائه خواهد شد، تا فعالیت این ناوگان با اطلاعات به روز شده، بازنگری گردد و همزمان و به موازات انجام مطالعات فوق، فعالیت تجاری این ناوگان، متوقف خواهد شد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 19 آذر 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1405

به "بیانیه سازمان شیلات درباره جزئیات توقف صید ترال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه سازمان شیلات درباره جزئیات توقف صید ترال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید