اطلاعیه قوه قضاییه در خصوص پاسخ معاونت حقوقی ریاست جمهوری

به گزارش آی تی گپ، تهران (پانا) - مرکز رسانه قوه قضاییه اظهار داشت که 200 شکایت دولت از افراد حقیقی و حقوقی در دولت فعلی وجود دارد که طبق استعلام، نامه هایی مبنی بر اعلام گذشت از شکایات علیه خبرنگاران به قوه قضاییه، دادسرای تهران و دادسرای فرهنگ و رسانه واصل نشده است.

اطلاعیه قوه قضاییه در خصوص پاسخ معاونت حقوقی ریاست جمهوری

مرکز رسانه قوه قضاییه در پی پاسخ روز گذشته (سه شنبه) روابط عمومی معاونت حقوقی ریاست جمهوری مبنی ارسال نامه های اعلام گذشت رئیس جمهور از خبرنگاران در اطلاعیه ای خاطرنشان کرد: شاید معاونت حقوقی دولت چنین قصد و نیت خیری داشته؛ اما نامه های آن به منظور مختومه شدن پفراینده ها به دستگاه قضایی به دادسرای تهران ارسال نشده است و اظهارات سخنگوی محترم قوه قضاییه در نشست خبری پس از استعلام از دادستانی تهران و دادسرای فرهنگ و رسانه در این زمینه بوده است.

این اطلاعیه می افزاید: گفتنی است، تنها یک نامه مربوط به اعلام گذشت از یک فعال رسانه ای از سوی معاونت حقوقی رییس جمهوری در تاریخ دهم آذر ماه امسال به دادستانی تهران واصل شده است که در خصوص همان پفراینده در تاریخ 28 مرداد امسال قرار نهایی دائر بر منع تعقیب صادر شده بود و اعلام رضایت رییس جمهوری محترم با توجه به صدور قرار منع تعقیب تاثیری در فرایند پفراینده نداشته است.

بدیهی است با توجه به تعداد شکایت دولت، اعلام رضایت از تنها یک فعال رسانه ای آن هم فردی که قبلا قرار منع تعقیب برای او صادر شده بود، حتما ارتباطی با خبر اعلامی هفته گذشته و ورود رییس جمهور محترم ندارد.

این اطلاعیه خاطرنشان می نماید: از سوی دیگر معاونت محترم حقوقی ریاست جمهوری در نامه مربوط به فردی که قبلا قرار منع تعقیب وی صادر شده خطاب به دادستانی تهران تصریح داشته است که این اعلام گذشت شامل سایر اشخاص نمی گردد.

مرکز رسانه قوه قضاییه می افزاید: بهتر است معاونت محترم حقوقی ریاست جمهوری به جای جوابیه عجولانه، به دنبال سرنوشت نامه های اعلام گذشت رییس جمهور از خبرنگاران باشند و با ارسال آن به قوه قضاییه همانطور که خاطرنشان کردند موجبات امید و آرامش اصحاب رسانه را فراهم سازند.

بنابراین گزارش، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری در پاسخ به سئوالی مبنی بر این که هفته گذشته اعلام شد که رئیس جمهور با پیشنهاد خانم جنیدی از بعضی از شکایات طرح شده علیه رسانه ها گذشت کردند، گفت: ما هم این خبر را در رسانه ها شنیده ایم و مکرر پیگیری کردیم تا امروز صبح که آخرین پیگیری من بوده است، چنین نامه ای مبنی بر اعلام گذشت از شکایات مطروحه علیه خبرنگاران به قوه قضاییه، دادسرای تهران و دادسرای فرهنگ و رسانه که متولی رسیدگی به این موضوع است، واصل نشده است.

اسماعیلی ادامه داد: ظاهراً دوستان نیت داشته یا دارند که این کار را انجام دهند و ما هم امیدواریم نیت خیر آن ها جامه عمل به خود بپوشاند. ضمن اینکه قبلا من در جلسات خاطرنشان کردم از ناحیه دولت شکایت های متعددی علیه خبرنگاران، خبرگزاری ها، رسانه ها، نمایندگان مجلس، شخصیت های حقوقی و حقیقی در دادسرای عمومی و انقلاب تهران مطرح شده که حدود 200 شکایت داشتند.

وی اظهارداشت: اغلب این ها تا به امروز رسیدگی و اظهار نظر شده است و معدودی از آن ها نیز در حال رسیدگی است، اگر چنین نامه ای برای قوه قضاییه واصل گردد، حتما مورد توجه قرار خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 دی 1399 بروزرسانی: 17 دی 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1467

به "اطلاعیه قوه قضاییه در خصوص پاسخ معاونت حقوقی ریاست جمهوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعیه قوه قضاییه در خصوص پاسخ معاونت حقوقی ریاست جمهوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید